تازه ترین اخبار

جستجو

مقنعه و لباس فرم استاندارد مهمانداران هواپيما طراحي شد

مقنعه و لباس فرم استاندارد مهمانداران هواپيما طراحي شد

لباس استاندارد مهمانداران هواپيما طراحي شد/ معاون هوانوردي سازمان هواپيمايي كشور: استانداردهاي به كار رفته در اين اونيفورم براي همه ايرلاين‌ها الزامي مي‌شود

عليرضا منظري ـ معاون هوانوردي سازمان هواپيمايي كشوري ـ در گفت‌وگو با خبرنگار حمل و نقل ايسنا، مهمانداران را از عوامل ضروري پرواز خواند و گفت: در زمينه لباس مهمانداران مطالعاتي را در سه بخش آسيب‌شناسي، بررسي استانداردهاي جهاني و راهكارهاي اجرايي براي بومي كردن استانداردها انجام شده است.

او افزود: در اين مطالعه ديدگاه كارشناسان، مهمانداران و مسافران مورد بررسي قرار گرفته است كه اين مطالعات منجر به طراحي لباس مهماندار به صورت بلوز، مانتو، شلوار، مقنعه و كلاه شد.

منظري بيان كرد: با توجه به اين كه لباس مهمانداران بايد در بر گيرنده هويت ملي و مذهبي و هم استانداردهاي بين‌المللي باشد طراحي اين لباس از اهميت ويژه‌اي برخوردار بود كه شركت ايران‌اير تور لباس استاندارد مهمانداران هواپيما را طراحي كرد.

وي تصريح كرد: سازمان هواپيمايي كشوري نيز گواهي تاييديه براي استفاده مهمانداران اين شركت را صادر كرده است كه استانداردهاي به كار رفته در اين اونيفورم براي ساير ايرلاين‌ها نيز الزامي خواهد شد.

معاون هوانوردي سازمان هواپيمايي كشوري گفت: در زير مانتوي مهمانداران، بلوزي آستين بلند مچ‌دار تعبيه شده است كه در هنگام وقوع سانحه براي هواپيما، مهمانداران مي‌توانند بدون هيچ محدوديتي مانتو را از تن خارج كرده و اقدام به كمك به مسافران كنند.

او پارچه لباس طراحي شده براي مهمانداران را از نوع الياف طبيعي خواند و افزود: اين نوع الياف برعكس الياف مصنوعي در قبال آتش‌سوزي مقاوم هستند.

گفتني است، مانتو و شلوار، مقنعه و كلاه اين اونيفورم به رنگ سرمه‌اي و بلوز آن ليمويي رنگ است.

پاسخ

* نام:
* ایمیل: (منتشر نشده)
   وب سایت: (آدرس سایت باhttp://)
* توضیح:
وارد کردن کد